Shine Teachers

ליהיא אמון- אוסופסקי 

מדריכת פילאטיס

 

נעים מאד

אני מלמדת בשיטת סטוט פילאטיס מזרן ומכשירים . זוהי שיטה שלוקחת את הפילאטיס הקלאסי , מעמיקה אותו ונותנת מענה שיקומי יותר לאלו הזקוקים לכך.

 

הסיפור שלי

לעולם הפילאטיס הגעתי לפני כשמונה שנים בעקבות מספר פריצות דיסק, וניתוח גב שנאלצתי לעבור. כשראיתי וחשתי את השיפור על גופי גם מבחינה תפקודית עם הגב וגם כמה שזה מחטב ונותן תחושת קסם וכיף זה הפך לדרך חיים והתאהבתי.

 

רציתי שתדעו

אני כאן ולו רק כדי שאוכל להעביר גם לאחרים את התחושות הנפלאות הללו של הנאה וקסם לגוף ולנפש כאחד.

תמר כרמל

מורה ליוגה בשיטת איינגאר

 

נעים מאד

מורה ליוגה בשיטת איינגאר ובעלת תואר שני בפסיכולוגיה רפואית.לאחרונה חזרתי משהייה של חצי שנה בהודו בה למדתי בבית משפחת איינגאר ואצל אושה דווי ברישיקש.

 

הסיפור שלי 

הוסמכתי ללמד בארץ בקורס מורים אצל נועה צוויג, לפני כן עברתי הסמכה בניו זילנד שם התגוררתי במסגרת נדודים של אחרי צבא. מאז אותו מפגש ראשון, לפני 12 שנים, היוגה תמיד משכה אותי והיוותה חלק נכבד מחיי. לפני כארבע שנים נסעתי לרישיקש בהודו ומאז חזרתי לפונה ורישיקש כל שנה, מעמיקה בדרך היוגה, ברבדים שלה ובדרך בה היא כל פעם מלמדת אותי מחדש

 

רציתי שתדעו

היוגה עבורי היא כמו שביל נסתר, שכאשר החיים מבלבלים אותך, מניחים בדרך אבנים וסלעים, יש לי נתיב עיקוף סודי, שמסייע לצעוד בצד הדברים הללו בלי ליפול לבורות שהם יוצרים. החיים מציבים בפני כל אדם מכשולים - לחלקנו יותר ולחלקנו פחות. מאז שגיליתי את היוגה, יש לי כלי להיעזר בו ויש לי דרך לחזור אליה כל פעם.

הדר קליין 

מדריכת פילאטיס מזרן ומכשירים

 

נעים מאד

זו זכות גדולה עבורי מנהלת סטודיו Shine, ולהעביר את האהבה שלי ליוגה ולפילאטיס גם למתאמנים שלנו.

 

הסיפור שלי

אני בוגרת וינגייט ודניאלה מלאך לפילאטיס עברתי השתלמויות בארץ ובעולם בתחום הפילאטיס. את ההכשרה ליוגה עברתי בהודו אצל מורה הדרך שלי Vinay Kumar בבירת האשטנגה מייסור.

 

רציתי שתדעו

בתוך המרדף האינסופי להשיג, להספיק, לא לפספס אף פעימה מהחיים, אנחנו רוצים להציע לכם מקום של רוגע, איזון ושלווה. אז ברוכים הבאים הביתה...

שלום ישראלי  

מורה ליוגה בשיטת אשטנגה ויניאסה

 

נעים מאד

מתרגלת אשטנגה (מייסור) ואיינגר יוגה. מעמיקה ומתעניינת בחקר העצמי, פילוסופיה של היוגה ורעיונות בודהיסטיים. בנוסף, אני עוסקת כאסיסטנטית ביוגה טיפולית.

הסיפור שלי 

סיימתי קורס מורים אצל אייל צ'חנובסקי, העמקתי בקורס מורים אינטנסיבי בניו יורק עם מתי עזרתי ומתרגלת בקביעות איינגר יוגה עם ציפי וינר, אן קטרין לטר ועוד. השתלמתי ולמדתי עם מורים בכירים בעולם , בינהם- רון רייד ( מייסור בטורונטו) , ריצ'ארד פרימן ,גבריאלה ג'ובילארו ועוד.

 

רציתי שתדעו

תרגול היוגה מהווה עבורי פלטפורמה נפלאה לשאילת שאלות ולחקירה עצמית ומזכיר לי מהם נוכחות ברגע, הכרת תודה, ויתור ,גמישות מחשבתית ובעיקר אנושיות וחמלה. התאמת התרגול לאדם ולמצבו הרגעי משמעותית בעיני מאד ומכאן גם המוטיבציה לתרגל טכניקות שונות וללמוד עם מורים מזרמים שונים. האדם במרכז ולא ההצמדות לשיטה זו או אחרת.

שירה חסיד

מורה ליוגה בשיטת אשטנגה ויניאסה

 

נעים מאד

מלמדת יוגה ומדיטציה מזה 5 שנים. משלבת את האימון הפיסי עם דיונים פילוסופיים בהם

חוקרים יחד כתבים יוגים ובוחנים כיצד לשלב אותם בחיי היומיום המודרניים. בוגרת החוג

לתיאטרון באוניברסיטת תל אביב. עוסקת בתיאטרון קהילתי

 

הסיפור שלי 

השתלמתי בסדנאות למכביר אצל טובי המורים בארץ ובעולם, וביצעתי קורס מורים בשיטת האטה יוגה ב-sanctuary, תאילנד, שם לימדתי תקופה. את קורס המורים השני ביצעתי בשיטת האשטנגה ויניאסה בהנחיית שמעון בן אבי.

רציתי שתדעו

היוגה עבורי היא חוויה של התנסות!  היא אינה הגדרה או מילה, אלא אם דרך בה כל אחד ואחת יכול/ה לפסוע. היא מתאימה ומקבלת כל גיל, כל גוף, כל תחושה. היוגה לימדה אותי שיציבות נבנית מתוך נינוחות ולא מתוך נוקשות, מהיכולת לשחרר עומסים ולהיפתח לחוויות חדשות. והרי שהיוגה היא חוויה חדשה כל פעם. כל יום התמודדות מחודשת עם הגוף המשתנה, ההכרה המשונה.

נעה אשת 

מורה ליוגה בשיטת אשטנגה ויניאסה

 

נעים מאד

לומדת ומלמדת Purnam yoga  - שיעורי יוגה ברוח מסורת האשטנגה ויניאסה שהופצה למערב ע"י פטאבי ג'ויס תלמידו של קרישנה מאצ'אריה וממנו אל שמעון בן אבי, מאבות האשטנגה בארץ וממנו אליי..

הסיפור שלי

אני מתרגלת אשטנגה מזה שמונה שנים, במהלכם למדתי אצל מורים שונים, עשיתי קורס מורים ברישיקש שבהודו. לאחר כן לימדתי בבאר שבע במסגרות שונות ועכשיו אני לומדת ומלמדת בתל אביב.

 

רציתי שתדעו

אני רואה את היוגה כעבודת מידות, תרגול של נוכחות ושל שחרור מדפוסים, שחרור מהתניות, שחרור מאחיזות והיצמדויות לדברים שאינם משרתים אותנו, גם אם לפעמים נראה לנו שכן. התרגול המדיטטיבי חושף שקט שקיים בתוכנו ומחכה שנפנה לו מקום.

דורית בלימן גוליק

מדריכת פילאטיס בשיטת STOTT

 

נעים מאד

אני מדריכת פילטיס מזרן ומכשירים בשיטת "STOTT". מאמנת כושר ובריאות, מאמנת אישית ומתמחה בשיקום ואימון פונקציונלי. אני מתנדבת בתל השומר בהדרכת התעמלות שיקומית מזה 8 שנים ואוהבת לעזור לאנשים בכלל.

הסיפור שלי

אני חיה ונושמת ריקוד וספורט מגיל 5 . למדתי  לתואר ראשון בפסיכולוגיה ולתואר שני בהתנהגות ארגונית, שניהם מאוניברסיטת תל אביב, אך במקביל לעבודה ה"רגילה" לא הזנחתי את הקשר לעולם הפעילות הגופנית והתחלתי ללמוד גם קורסים שונים בתחום הספורט והשיקום

אל הפילטיס הגעתי  דרך התשוקה ללמוד ולהבין. בחנתי לעומק את ההבדלים בין שיטות הפילטיס השונות ובסופו של דבר הגעתי למרכז ההכשרה בארץ של "STOTT" פילטיס אצל דניאלה מלאך, אצלה עברתי "חינוך מחדש" תרתי משמע.  עם הויתור על כל מה שחשבתי שאני יודעת, החל השינוי: הקשת המותנית שלי קטנה, הבטן החלה להתחזק, הכתפים החלו מתיישרות ויום אחד שמתי לב שלא כואב לי יותר הגב. מאז, אני לא מפסיקה להעביר את הבשורה.

 

רציתי שתדעו

שלא חייבים לסבול מכאבי גב.

תרגול של פעמיים בשבוע בפילטיס, יאזן את השרירים בגופכם וישחרר אתכם ממיחושים ובעיות גופניות שונות.

פילטיס עובד על השרירים המייצבים של הגוף. השרירים הקטנים הללו שכל הזמן נמצאים במתח מסויים כדי להחזיק את שרירי השלד במקום ולא לתת לנו "להתפרק". אילו השרירים שאמורים להתגייס באופן אוטומטי לפני כל פעולה ופעולה ולכן הם כל כך חשובים. חיזוק השרירים המייצבים מונע פציעות ומאפשר תפקוד טוב יותר של הגוף.

רון לוי

מורה ליוגה ומדריך רצועות כושר 

 

נעים מאד

יוצר ביוגה תערובת אקלקטית יחודית של תרגול אסאנה-תנוחות יוגה יסודיות אם מסדרות יוגה מובנות או דרך שזירת מחרוזת תרגול מותאמת למתרגלים, יחד עם נשימה מודעת, פראניאמה –תרגולי נשימה מתקדמים, מדיטציה ושיחות דהרמה.

סגנונות היוגה שאני אוהב לתרגל מותאמות למתרגלים והינם יוגה אינטגרטיבית רכה, יוגה טיבטית ויוגת הלב הטיבטית (מורה יוגה מוסמך מיל"י THY500) , האטה יוגה (THY200 דהרמה מיטרה-ניו יורק) ואשטנגה-וינאסה לחיזוק וגמישות .

בנוסף מדריך רצועות כושר תלויות (TRX) שאותה למדתי אצל הפיזיולוג הבכיר עופר קיס.
 

הסיפור שלי

עבדתי כ-20 שנה כמנהל שיווק בחברות הי-טק שונות (גם ברמת החי"ל) מאוד נהנתי מהעבודה אבל סחבתי כאבי גב מישיבה ממושכת מאוד על הכסא המשרדי, בנוסף היו לי ברכיים "בעיתיות". הפיתוי של "כרטיסי הסיבוס" הוביל לצריכת האוכל עתיר שומן במסעדות ועליתי חופשי במשקל. הייתי מסתכל על הקף המכנסיים שלי ולא האמנתי שלזה אני נכנס...

בחברת ההי טק המפנקת שבו עבדתי הציעו לנו לתרגל שעה של יוגה בשעה 17:00 פעם בשבוע (עד עכשיו אני מברך את מנהלת מחלקת משאבי אנוש שלנו :) ). התחלתי כמו קרש מוחלט, לא הכרתי ולא הבנתי את המושג "גמישות". הצלחתי להתמיד בתרגול כשנה והרגשתי נהדר. בהתמדה, הכאבים פחתו והרגשתי שהחזרתי לעצמי את השליטה בקטנה.

מאז אני מתרגל יוגה ברציפות במשך 14 שנים במגוון רחב של סגנונות, למדתי בקורסי מורים ליוגה בסגנונות שונים  והיום אני נהנה לחלק את הידע הגדול שצברתי מההבנה של הגוף – נפש – נשימה עם המתרגלים אצלי .

 

רציתי שתדעו

משמש כמורה לבודהיזם טיבטי ב"קלאסיקה בודהיסטית בישראל", מורה למדיטציה ויועץ קארמי. מטפל בכיר ברפלקסולוגיה, מסג' תאילנדי, רייקי, איורוודי ועיסוי רקמות עמוקות. וכיום ממוקד בשיפור מתמיד של בריאותם, תפקודם, רווחתם ואיכות חייהם של תלמידי ומטופלי על ידי שחרור הגוף ממכאובים וממלא אותם בשמחה, אנרגיה וגמישות.